علیرضا خنجری

متخصص رسانه با گرایش تجارت اجتماعی _ مشاور کسب و کارهایی که در رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام فعالیت می کنند

علیرضا خنجری

متخصص رسانه با گرایش تجارت اجتماعی _ مشاور کسب و کارهایی که در رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام فعالیت می کنند

علیرضا خنجری

مشاور کسب و کارهایی که در رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام فعالیت می کنند

۱۰ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

علیرضا خنجری و دکتر احمد ساعدی متخصص تغذیه

این یک گفتگوی علمی و کارشناسانه در برنامه تلویزیونی اردیبهشت شبکه 4 سیما است. علیرضا خنجری با دکتر احمد ساعدی متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص تغذیه پیش از دوران بارداری به مدت 60 دقیقه گفتگو کرده و فایل صوتی این گفتگوی تلویزیونی را در اینجا به شما تقدیم کرده است.

امضا علیرضا

علیرضا خنجری
۲۷ تیر ۹۴ ، ۰۰:۰۱ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

بسیاری از صاحبنظران معتقدند که "ایجاد برند قوی معادل ایجاد کسب وکار است." یعنی ساختن برند مساوی ساختن کسب و کار است و هدف اصلی هر کسب و کاری ایجاد برند است. ارزش برند کسب و کارهای مختلف دنیا با هم متفاوت است .از این رو در اینجا موضوعی به نام ارزش ویژه برند[1] مطرح می شود. نکته ای که وجود دارد این است که در حسابداری زمانی که می خواهند ارزش یک شرکت را برآورد کنند، دارایی های ملموس شرکت را جمع می زنند که به آن ارزش دفتری[2]  گفته می شود که با ارزش بازار  تفاوت دارد. در واقع بخش اصلی قیمت شرکت در بازار را دارایی های ناملموس تعیین می کند که به ارزش دفتری اضافه می شود. گاهی ارزش دفتری 30 درصد و دارایی های ناملموس 70 درصد دارایی های شرکت را شکل می دهند. یکی از مهمترین انواع دارایی های ناملموس یک شرکت ارزش ویژه برند است.

علیرضا خنجری
۲۳ تیر ۹۴ ، ۰۰:۰۱ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

سلمان رنجبر و علیرضا خنجری

سلام

چندی پیش علیرضا خنجری با سلمان رنجبر کارشناس ارشد گیاهان دارویی، گفتگویی تلویزیونی با موضوع تغذیه در روزهای روزه داری داشت. این گفتگو که در برنامه تلویزیونی اردیبهشت از شبکه 4 سیما پخش شد برای بینندگان جذاب و جالب بود. خنجری فایل صوتی این گفتگوی علمی تلویزیونی را در اینجا به شما تقدیم کرده و امیدوار است از طعم آن لذت ببرید.


علیرضا خنجری
۲۱ تیر ۹۴ ، ۰۰:۰۱ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹ نظر

یکی از برندسازی های موفقی که در دنیا رخ داده است مربوط به شرکت کوکاکولا است. همانطور که در شکل می بینید، برندی که در با تماشای این تصویر در ذهن مخاطب متبادر می شود، برند کوکاکولا است، در حالی که روی محصول کلمه دیگری نوشته شده است. این نشان می دهد که برند کوکاکولا به قدری در ذهن مشتریان جای خود را باز کرده، که اگر درحروف لوگو تغییری هم ایجاد شود، کماکان مشتریان وفاداری خود را نسبت به آن حفظ می کنند. این عکس به خوبی منعکس کننده این عبارت است که: برند چیزی فراتر از لوگو، مارک تجاری، اسم، شکل و طراحی است و در حقیقت در قلب و ذهن مشتری قرار دارد.

امضا علیرضا
علیرضا خنجری
۲۰ تیر ۹۴ ، ۰۰:۰۱ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

لوگو

دیده بان کسب و کار: پی دبلیو سی سال گذشته گزارشی درباره  چند ابر روند تا سال 2050 را منتشر ساخت است. به کمک این ابرروندها، برخی تغییراتی که می توانند فرصت های کارآفرینانه را  برای شرکت های داخلی و  کسب و کارهای ایرانی بوجود آورند،  بررسی شده اند.

علیرضا خنجری
۱۹ تیر ۹۴ ، ۰۰:۰۱ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

همانطور که در پست قبل گفته شد یکی از بال های اصلی ایجاد برند، ارتباطات یکپارچه ی بازاریابی است. بال دیگر عملکرد محصول[1] است . پس به طور کلی برای ایجاد برند دو عامل ارتباطات یکپارچه ی بازاریابی و عملکرد محصول بسیار تاثیر گذار هستند. برند نیز در حقیقت ادراکی است که در ذهن مشتری بر اثر تجربیات قبلی استفاده از محصول، ایجاد می شود.  یعنی زمانی که با مشتری از طریق ابزارهای ارتباطات یکپارچه ی بازاریابی، ارتباط برقرار می شود، ادراکی در ذهن وی شکل می گیرد که به این ادراک برند گفته می شود. بنابراین اشتباه است که مارک یا علامت تجاری که بر روی محصول الصاق می شود را معادل برند  در نظر گرفت. برند ادراکی است که در ذهن و قلب مشتری بوجود آمده است و لوگوی روی محصول بخشی از این ادراک را تشکیل می دهد. در این کتاب هدف این است که فرآیند ساخت برند و مسائل مربوط به آن، پیام هایی که به ایجاد برند کمک می کند و اطلاعاتی که باید به مشتریان منتقل گردد، توضیح داده شود.

علیرضا خنجری
۱۶ تیر ۹۴ ، ۰۰:۰۱ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱ نظر
 
توجه: خبر متعلق به سال 91 است و علیرضا خنجری این پست را  صرفا به دلیل ارزش های ژورنالیستی آن بازنشر کرده است.
تحقیقات نشان می‌دهد یوتیوب به یکی از منابع اطلاع رسانی و خبری اصلی کاربران اینترنت تبدیل شده است.
علیرضا خنجری
۱۴ تیر ۹۴ ، ۱۶:۰۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

لوگوی شبکه 4 سیما

برنامه تلویزیونی اردیبهشت، یک برنامه با سابقه تلویزیونی است که از شبکه 4 در نوبت نیم روز، پخش می شود، مدت این برنامه 60 دقیقه و موضوعاتی که به آن می پردازد، بیشتر پیرامون مطالب علمی است که در زندگی و خانواده کاربرد فراوان دارد. یکی از این موضوعات که چند وقتی است با کارشناسان و متخصصان به گپ و گفت می کنیم، «تغذیه» است.

در این برنامه علیرضا خنجری با دکتر محمد جواد حسین زاده، پیرامون تغذیه و شیوه صحیح آن گفت و گو کرده است. اگر فرصت نکرده اید که این برنامه را ببینید، نگران نباشید، خنجری برای شما یک راهکار جذاب و شنیدنی ارایه داده است که از اینجا می توانید دریافت کنید. 

این راهکار، فایل صوتی گفت و گوی خنجری با دکتر محمد جواد حسین زاده است که می توانید از اینجا دریافت کرده و هنگام رانندگی و یا پیاده روی به آن گوش دهید.

امضا علیرضا

علیرضا خنجری
۱۰ تیر ۹۴ ، ۲۰:۴۵ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱ نظر

الیاف

آرشه ویولن، آشیانه پرندگان،خشت، نمد، لثه، بتون، کاغذ، فایبر گلاس، درخت، پیله کرم ابریشم، شاخ کرگدن، پوست نارگیل، تخم طالبی و خربزه، نان و غلات، ترمز ماشین، آجر و سفال از یک خانواده نیستند، اما یک وجه مشترک دارند، آن هم ارتباط نزدیکشان با الیاف است. الیاف نقش تشکیل دهنده،نگهدارنده، حفاظت کننده، پر کننده، روکش کننده، مقاوم کننده، جذب کننده را دارند، البته شم ژورنالیستی علم، به من میگه این کاربردها معدودی از خواص مکانیکی الیاف است. در میوه ها و سبزیجات الیاف را بسیار می توان مشاهده کرد، به خصوص در پوسته نارگیل این الیاف به شکل ماکروسکپیک قابل مشاهده است. تنورهای محلی با خشتی درست می شدند که الیاف آن پوست نوعی بز کوهی بود. و البته هر کسی هم مهارت تنور درست کردن را نداشت و اگر داشت دستمزد خوبی برای تنور خود می گرفت.

علیرضا خنجری
۰۸ تیر ۹۴ ، ۰۴:۱۵ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

لوگوی شبکه 4 سیما

برنامه تلویزیونی اردیبهشت، کاری از گروه اجتماعی شبکه 4 سیما است. این برنامه به موضوعات زندگی از نگاه علمی می پردازد. در این برنامه علیرضا خنجری با میهمان خود، آقای دکتر کرد افشاری متخصص طب سنتی درباره تغذیه به مانند دارو گپ و گفتی صمیمانه داشته است. اگر شما فرصت نکردید این برنامه را ببینید زیاد نگران نباشید. زیرا فایل صوتی آن را می توانید از اینجا دریافت کنید و در ماشین و مسیر حرکت خود به آن گوش دهید.

امضا علیرضا

علیرضا خنجری
۰۶ تیر ۹۴ ، ۲۰:۴۵ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر